Ech ten Microsoft

Nie chcę aby to zabrzmiało jako czepianie się Microsoftu na blogu, który bardziej skupia się na *NIXach „bo tak jest jezzy”. Niestety jednak MS sam pracuje na swój wizerunek wrednego kapitalisty.

Chodzi mi o o jakby nie było szczytny cel sadzenia prawdziwych drzew w rejonach, które najbardziej tego wymagają. Odbywa się to przez stronę http://www.carbongrove.com, gdzie można posadzić swoje wirtualne drzewo, a MS posadzi prawdziwe. Następnie możemy sobie oglądać jak nasza sadzonka rośnie, dostajemy maile uświadamiające ekologicznie itd. Tyle teoria. Pomysł przedni i oczywiście chciałem wziąć w nim udział, ale na chęciach się skończyło, dlaczego? Dlatego, że przy wejściu na powyższą stronę wita mnie ona takim ekranem w Firefoksie:

Takim w Operze:

i takim w IE 6

Pod Linuksowymi przegladarkami nawet nie próbowałem bo wiem, że będzie tak samo. Niestety update do IE7 nie wchodzi w grę ponieważ IE wykorzystuję tylko do WSUSa i nie chcę mieć na komputerze kolejnego krowiastego programu tylko dla jednej strony.

Narazie więc brak drzewa od cancera będzie. Ciekawe czy data pojawienia się strony jest przypadkowo zbieżna z wydaniem FF3.


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Related Posts with Thumbnails

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

CommentLuv badge