Volvo

  Volvo dba o każdego użytkownika

  Od 1 września jeżdzę Volvo V40 ponieważ mój Escort dokończył żywota na światłach przy ul. Libelta w Poznaniu za sprawą pewnego kierowcy Seata. To tyle tytułem wstępu, auto dość popularne więc wiadomo jak wygląda i nie o V40 będzie ten wpis :)

  Po kilku tygodniach od zakupu napisałem do Volvo maila poprzez formularz na stronie volvocars.com z prośbą o przysłanie w pdf instrukcji do tego modelu, ponieważ pierwotnie mój egzemplarz był przeznaczony na rynek niemiecki i tylko taką instrukcją papierową dysponowałem, a z językiem Rammstaina tudzież Bacha u mnie kiepsko.

  O sprawie zapomniałem chyba tego samego dnia. Wtem! Po paru tygodniach listonosz przynosi firmową kopertę ze znaczkiem VOLVO. W środku na kredowym papierze list tej treści, oraz płyta CD.

  List od Volvo

  Dzięki VOLVO!

  P.S. Jeśli zastanawiasz się po co mi właściwie instrukcja, to czy wiedziałeś, że po wyjęciu kluczyka i klepnięciu wajchą od długich świateł – V40 oświetli Ci drogę do domu przez 30 sekund? Wiedziałeś, że za pomocą kluczyka i odpowiedniej kombinacji pokrętłęm świateł, można przestawić ich tryb z wersji skandynawskiej (światła zapalają się i gasną wraz z przekręceniem kluczyka) na wersję europejską (światła pozostają włączone po wyciągnięciu kluczyka) i odwrotnie. Tak, przeczytałem te 240 stron :)

  Related Posts with Thumbnails

  © odwiedź stronę http://maciejewski.org po więcej fajnych postów!

  Comment

  1. Hehe, ostatnio w podobny sposób zaskoczyłem Pana w ASO:
   – (…) no i niedawno zapaliła mi się ta żółta kontrolka oleju, dolałem 200ml i do tej pory się nie paliła.
   – A wie Pan, że po otwarciu maski …
   – Tak, wiem, czujnik wyłącza się na kolejne 100km :)

   Bo po to właśnie są instrukcje obsługi. Ale trzeba też mieć duszę „dociekliwca”, żeby mieć frajdę z dokładnego ich czytania :)

  CommentLuv badge

  Add your widget here
  %d bloggers like this: