Budowa

  Co tam Panie na budowie cz. I

  Niniejszym wpisem zapoczątkuję serię odnośnie budowy naszego domu. W pierwszym wpisie fotorelacja z docieplania poddasza wełną mineralną ISOVER o współczynniku lambda 0,039. Relacja nie jest niestety ani chronologiczna, ani nawet nie ma podsumowującej fotki ponieważ zdjęcia nie były robione z myślą o blogu. Praca podzieliła się na 3 dni, w pierwszym docieplałem sam, bardzo niewygodnie, szczególnie wyższe partie dachu, dodatkowo nie miałem drabiny więc musiałem sobie zrobić rusztowanie z palet i cegieł. Następnym razem pomógł mi kolega Paweł, którego widać na zdjęciach, wczoraj natomiast jeden dzień docieplałem bez pomocy i bez maski ponieważ jednorazowe kupione wcześniej zużyły się. Prawdę mówiąc bez maski to w ogólne nie robota, wełna jest tak drażniąca drogi oddechowe, że jedno jej dociśnięcie do dachu obezwładniało mnie na kilka minut. W końcówce pomógł mi trochę teść. Ogólnie praca ta jest zdecydowanie na dwie osoby wtedy po prostu „idzie” :)

  Na początku trzeba przygotować (bądź rozsłupłać sznurek)

  Szykuję sznurek (widać tu też nową maskę z jakimś filtrem, który sprawował się wyśmienicie :)

  Wzorowy i kompletny strój prezentował Paweł:

  Strój

  Odmierzam baloty..

  Cancer mierzy

  Cancer mierzy 2

  .. i przycinam

  Tnę balot

  Przygotowujemy sznurek podtrzymujący wełnę.

  Ocieplamy!

  Zacznamy! Pierwszy balot.

  Pierwszy Balot

  Drugi Balot.

  Drugi Balot
  (przy okazji pozdrowienia dla osób tropiących Orbsy ;) Nie nie możecie użyć tego zdjęcia nigdzie ponieważ Wasze Orbsy to tylko kurz i drobinki odbijające flash)

  Trzeci Balot.

  Trzeci Balot

  I finalnie pierwsza warstwa wygląda tak:

  Pierwszy rząd

  Krótka inspekcja wcześniej wykonanego rzędu..

  Inspekcja ;)

  .. i kładziemy kolejny, całość wygląda później tak:

  Ocieplamy lazienkę (tu z kolei widać moje rusztowanie ;)

  Zdjęcia jak widać są z kilku dni, większość dosyć starych, np. w pomieszczeniach gdzie były robione są już postawione ściany działowe. Niektóre pokoje są także już wygładzone nidą, ale o tym w następnym odcinku kiedy popstrykam trochę fotek ;)

  Pozdrawiam Pawła z Majką i Leonem (odezwijcie się czasem :)

  Related Posts with Thumbnails

  Share article:

  Permalink:

  Comments

  1. ani wzorowy ani kompletny! brakuje mu kasku i do tego nie widac jeszcze czy buty ma zgodne z bhp, ale oddac trzeba, ze staral sie jak mogl ;-)

  2. Nie ma kasku bo ma czapeczke ;) a buty chyba nie muszą być zgodne z BHP ponieważ to nie jest ciężkie nawet jak spadnie tylko cholernie gryzie i szczypie :)

  CommentLuv badge

  Add your widget here