Ubuntu

  Blogowanie wprost z desktopu

  Wow, nawet nie wiedziałem, że są takie fajne drobiazgi jak Blog Entry Poster dla GNOME, lub BloGTK lub Drivel niezależnie od okienek.

  Wszystkie powyższe programy służą do dodawania postów nie logując się przez przeglądarkę. Drivel i BloGTK są wyposażone w mnóstwo funkcji, można tworzyć szablony notek, formatować wpisy w HTML i wiele więcej. Mnie jednak najbardziej spodobał się Blog Entry Poster jako widget. Po skonfigurowaniu (ma obsługę WordPressa w standardzie) czyli login, hasło i adres strony jest gotowy do użycia. Kiedy chcemy coś spostować klikamy na widget, rozwija się okienko tak jak widać na screenie, wpisujemy tytuł i treść bloga, klikmay Post Entry i już. Jedyny mankament dotyczący wszystkich trzech softów to brak możliwości dodawania obrazków (Blog Entry Poster) lub dodawania tylko linka do obrazka. Przydałaby się możliwość wrzucania jpg z aplikacji bezpośrednio na serwer (co od razu tworzy miniaturkę :) Ale i tak jest fajnie :) Na szybkie notatki idealne :)

  P.S. Jeśli chcielibyście spróbować Drivela czy BloGTK z WordPressem to należy wybrać jako silnik bloga Movable Type i jako url podac http://adresstrony.pl/xmlrpc.php

  Related Posts with Thumbnails

  CommentLuv badge

  Add your widget here