Ogólne

  Ewolucja (wstecznie) muzyczna

  Naprawdę chciałem uniknąć przeklejania z Youtube i innych takich serwisów, bo znajdziecie sobie na wykopie albo gdzieś indziej, no ale dzisiaj nie mogłem się opanować.

  Wchodzę dzisiaj na Youtube i jako polecany klip pokazuje mi się Nightwish – Amaranth. Nie znam, jakoś ostatnio nie ślędzę nowości muzycznych ściśle przyporządkowanych do jakiegoś bandu. Odpalam last.fm i jako tag wpisuje *metal gdzie „*” to najróżniejsze przedrostki go opisujące, albo wogóle coś od czapy jak anime :)

  No więc puszczam sobie wspomniany Amaranth i … WTF?

  Pierwsze zaskoczenie – „To już nie śpiewa Tarja? Łeeeeee”. Drugie zaskoczenie „Kto to śpiewa i co to wogóle ma być?”. Jakaś laseczka, jak dla mnie wyciągnięta z dyskoteki wysilająca się swoim piskliwym głosikiem, żeby zaśpiewać a nie zaskrzeczeć. W dodatku gibie się no właśnie jak na jakiejś wiejskiej potańcówce z nogi na nogę i to w czarnych rybaczkach i laczkach! I jeszcze te ryfy muzyków, bleeeh. Normalnie zrobiło mi się smutno, bo gdy pierwszy raz spotkałem się z Nightwishem na jakiejś zużytej kasecie podebranej bracholowi to był to ten utwór:

  I muzyka i głos i nawet image współgrał ze sobą idealnie. Pewnie, że można sie spierać czy to wogóle gotyk i takie tam, ale mnie się wtedy bardzo podobało. Szkoda, że zostały już tylko dokonane płyty a na nowości trzymające poziom nie ma co liczyć :( Chlip, chlip.  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  Related Posts with Thumbnails

  © odwiedź stronę http://maciejewski.org po więcej fajnych postów!

  Comments

  1. e tam narzekasz. bandy sie zmieniaja i tyle, nie graja „ambitniej” bo sie nie oplaca, a takie lala sie lepiej sprzeda, a jesli o panne chodzi to ta poprzednia – nagrywa solo, w youtube jej nazwisko i bedzie ;-)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Wszystko się zgadza, tylko że nie musi mi się to podobać, i mi się nie podoba. Jak coś jest dobre to się tego nie psuje.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

  CommentLuv badge
  Add your widget here
  %d bloggers like this: