NetBSD

  Co nowego w świecie NetBSD

  Dla kolegów po fachu nic w tym wpisie odkrywczego nie będzie, pozostali mogą znaleźć tu kilka ciekawych informacji zgromadzonych w jednym miejscu.

  Jak pewnie wiecie, mój zakład z lamą trwa i śmiem twierdzić, że jestem krok do przodu ponieważ NetBSD 5RC1 został niedawno wydany. Prawdopodobnie czeka nas jeszcze RC2, RC3 i może RC4, oraz wersja finalna. Windowsa nie ślędzę, może lama wypowie się pod postem :) Jeżeli jeszcze nie zapoznałeś się z NetBSD warto zacząć od 5 RC1. Poprawiono znacznie obsługę wielowątkowości, SMP jest w podstawowym kernelu, dołożono (narazie jako opcja) journaling do systemu FFS. O reszcie zmian można przeczytać na stronie projektu. NetBSD zainstalowany na moim netbooku Aspire One sprawuje się wyśmienicie. Działa ACPI, Xorg z netbookowa rozdzielczością, kamerka wifi, ethernet, czytnik kart. Już wkrótce szczegóły w osobnej notce.

  Czy wiecie co to jest Sidekick? Jest to smartphone amerykańskiej firmy Danger Hiptop. Danger został niedawno kupiony przez Microsoft. Wydawać by się mogło, że firma mająca dedykowany system dla smartphone’ów wykorzysta go w nowo nabytym produkcie. Prace nad telefonem były chyba tak zaawansowane, że MS postanowił kontynuować je wykorzystując istniejące oprogramowanie Open Source. Tak, tak, Sidekick działa pod kontrolą NetBSD! W sieci pokazały się już ogłoszenie o pracę dla developerów NetBSD. Czas pokaże co z tego wyjdzie, ale zapowiada się nieźle.

  Sidekick
  Sidekick

  Na koniec ciekawostka. Wiecie co będzie 14 lutego 2009? Walentynki tak, Dzień Chorych na Padaczkę również. Ważniejszą jednak informacją jest jednak to, że tego dnia UNIX Time czyli liczba sekund liczona od epoki czyli od 1 stycznia 1970 przybierze magiczną kombinację 1234567890!
  Szczegóły wraz z przykładem na blogu Huberta Feyrera.
  Related Posts with Thumbnails

  © odwiedź stronę http://maciejewski.org po więcej fajnych postów!

  CommentLuv badge

  Add your widget here